O NÁS

V roku 2015 sme začali s obhospodarovaním vinohradov v obciach Nová Vieska a Rúbaň, ktoré sa nachádzajú v Južnoslovenskej vinohradníckej oblasti, v Strekovskom vinohradníckom regióne. V Novej Vieske spravujeme 90 ha vlastných viníc a máme ambície vinohradníctvo v najbližšom období rozšíriť o 25 ha, aby sme naplno využili potenciál všetkých vinohradníckych polôh. V Rúbani obhospodarujeme 33 ha vlastných vinohradov, ktoré sú staršie, hlboko zakorenené, nesúce potenciálnejšie vína. Vinice sú zložené zo slovenských novošľachtencov, tradičných a medzinárodných odrôd viniča. Vinice obhospodarujeme s dôrazom na citlivý dopad k životnému prostrediu, hrozno máme zdravé a neprechemizované

 

V 2019 roku sme založili dve vinárstva. Vinárstvo Naše Vinohrady je orientované na výrobu vín určenú pre obchodné siete. Vinárstvo VIA MAGNA sa zameriava na výrobu prémiových vín určených pre gastro segment a privátnych klientov.

VIA MAGNA je malé vinárstvo, ktoré spracováva vlastné hrozno s dôrazom na pôvod a šetrné spracovanie.

Pre budúce vína sa hrozno vyberá z najlepších polôh a najvhodnejších odrôd, ktoré naše vinice v danom ročníku ponúkajú. Vína sa preto rodia potenciálne, s jasnou odrodovou črtou, VEGAN a s nízkym obsahom histamínu. Budúce víno sa rodí vo vinici, preto je nevyhnutné pestovať vlastné hrozno. Vďaka tomu máme pri výrobe vín istotu, že pochádzajú z redukovaných úrod a z neprechemizovaného hrozna.

Spracovanie hrozna a výroba vína prebieha pomocou moderných a šetrných technológií, aby sme nemuseli robiť technologické zásahy do hroznových štiav a vín. Vinárstvo je objemovo malé, kapacita má úroveň 60.000 litrov.

Vyzrievanie vín prebieha v nerezových nádobách a v kvalitných, francúzskych, dubových sudoch.

Skladovanie nafľaškovaných vín prebieha pri 16°C, aby sa zabezpečili ideálne podmienky pre skladovanie vín.